Eski tarz

Demirören, Vatan ve Milliyet’i neden yok sayıyor?

Türkiye’de yayın kuruluşlarının websiteleri Batılı muadillere nazaran içerik yoksunu. Bir süredir gazetelerin sahibi olan şirketlerin internet adreslerine girerek bilgi almaya çalışıyorum. Bu esnada ortaya çıkan bir gerçek beni fazlasıyla şaşırttı.

Vatan ve Milliyet gazetelerinin sahibi olan Demirören Grubu, bu gazetelerin bağlı olduğu şirketler Vatan Gazetecilik A.Ş. ve Milliyet Gazetecilik A.Ş.’ye resmi sayfasında yer vermiyor. Sitesinin copyright işareti bile 2008 yılını gösteren Demirören’in şirketler grubu sayfasında medya seçeneği yok.

Daha da ötesi bu iki şirket hakkında internette yaptığınız aramalar insanı çaresiz bırakıyor çünkü adlarına açılmış hiçbir web sayfası yok.

Bu işi Türkiye’de en iyi yapan kuruluş Hürriyet. Türk basınının arkasından en fazla küfredilen kurumu olan Hürriyet gerek kısa dönemli kâr-zarar hesapları olsun, gerekse faaliyet raporları olsun  detaylı bilgiyi arzulayan herkese bunu bir tık ötede sunuyor. Tabii bunda şirketin halka açık olmasının da büyük bir etkisi var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s